Najbardziej romantyczne miejsca w CHorwacji

NAJBARDZIEJ ROMANTYCZNE MIEJSCA W CHORWACJI, KTÓRE ODWIEDZIŁAM

Walentynki. Dzień wszystkich zakochanych, kochanych i kochających! Bez względu, czy obchodzimy święto zakochanych, czy też nie, miło jest w ten dzień bardziej celebrować swoją miłość, sympatię i dobroć w stosunkowo do innych ludzi. Walentynkowy klimat zagościł dzisiaj również i na moim blogu.

Z tej oto okazji przygotowałam dla Was krótki wpis o najbardziej romantycznych miejscach w Chorwacji, w których do tej pory byłam. Jest to moja subiektywna lista i pewnie z roku na rok, wraz z dalszym poznawaniem i zwiedzaniem Chorwacji, tych miejsc będzie przybywać ❤

 

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji 

  • Jezioro Vransko

Największe jezioro w Chorwacji, położone przy miejscowości Pakoštane. Szczególnie o poranku wygląda bardzo romantycznie i spokojnie. Spacer po drewnianej kładce z ukochaną osobą przy boku może być niezwykle przyjemny i niezapomniany. Sielanka, piękna przyroda, a do tego przyśpiewujące gatunki ptaków, które możecie spotkać tylko na tym obszarze. Dla mnie bajka!

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji

Jezioro Vransko

  • Konoba Dalmatino (Bol)

W konobie Dalmatino zjecie pyszny obiad, świeże owoce morza i smakowite desery. Wnętrze konoby jest niezwykle przytulne i ma dalmatyński oraz nieco marynarski klimat. Na ścianach wiszą stare zdjęcia miasta, portrety dawnych mieszkańców a także przedmioty powiązane z morzem i rybołówstwem. Nie brakuje w tym wszystkim nutki romantyzmu, domowego ciepła i uroku.

  • Plac Republiki Chorwacji (Šibenik)

Główny plac na starówce Šibenika przy którym wznoszą się zabytkowe budynki oraz Pałac Rektoratów. Na placu znajduje się kilka przytulnych kawiarenek, w których można miło spędzić czas z ukochaną osobą. Głównym atutem tego miejsca jest jego malownicza i nastrojowa sceneria. Jeśli ktoś szuka fajnego miejsca na oświadczyny w Chorwacji, to może Plac Republiki Chorwacji będzie dobrym rozwiązaniem.

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji

Plac Republiki Chorwacji w Šibeniku

  • Plac św. Jana (Jelsa)

Mogłabym powiedzieć, że cała Jelsa przypadła mi do gustu, jednak jedno miejsce w miejscowości spodobało mi się najbardziej. Mały placyk św. Jana z malowniczą kamienną kapliczką pośrodku. Zobaczcie sami. Czyż to miejsce nie wygląda romantycznie?

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji

Plac św. Jana w Jelsie

  • Pozdrowienie Słońca (Zadar)

Pozdrowienie Słońca to instalacja świetlna znajdująca się na końcu nadmorskiej promenady. Szklana powierzchnia ładuje się energią słoneczną, a wieczorem i nocą emituje kolorowe światło. To właśnie w tym miejscu podziwiać można najpiękniejsze zachody słońca w całej Chorwacji a nawet i Europie! Romantyczny wieczór we dwoje przy zachodzie słońca nad morzem to dopiero jest mile spędzony czas. Do tego, gdy w tle unoszą się dźwięki wydobywane z morskich organów, czego chcieć więcej? 

  • Półwysep św. Piotra (Makarska)

Półwysep św. Piotra w Makarskiej jest miejscem, w którym każda zakochana para może przypieczętować wzajemną miłość. Wystarczy, że założy swoją kłódkę na ogrodzeniu, a klucz wrzucić do morza. Krąży legenda, że ma to uchronić zakochanych przed rozstaniem i wszelkimi nieszczęściami. Półwysep to miejsce pełne miłości i miłosnych obietnic. Każda para będąca w Makarskiej powinna udać się na półwysep i zostawić na nim swoją kłódkę miłości.

Najbardziej romantyczne miejsca w CHorwacji

Półwysep św. Piotra w Makarskiej

  • Restauracja Gospodnetić (Dol – wyspa Brač)

Jest na wyspie Brač taka mała wioska, która szczególnie przypadła mi do serca. Jej nazwa to Dol. Wioska, która nie ma dostępu do morza, nie jest nastawiona na turystykę, a życie tutejszych mieszkańców płynie całkowicie inaczej, niż tych na wybrzeżu wyspy. Wystarczy spojrzeć na architekturę wioski, żeby dostrzec, że czas tutaj zatrzymał się w miejscu. W Dolu szczególnie polecam wstąpić do restauracji przy dawnym zamku Gospodnetić, usiąść na werandzie, złapać powietrze pełną piersią i… zakochać się w tym widoku, w tym miejscu, delektować chwilą. Do restauracji docierają tylko nieliczni, więc panuje w niej cisza i spokój.

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji

Restauracja Gospodnetić w Dolu

  • Splitska promenada (Split)

Długa i malownicza promenada w Splicie uznawana jest za jedno z piękniejszych miejsc w Chorwacji. Ja również dołączam do grona osób, które lubią spacerować lub przesiadywać na promenadzie. Wieczorami, kiedy cała promenada zostaje oświetlona robi się tutaj naprawdę romantycznie i uroczo. Mewy, morze, palmy… scenariusz na idealną randkę sam się stwarza 😀

  • Wzgórze Srđ (Dubrovnik)

Wzgórze położone nad Dubrovnikiem, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i okoliczne wyspy.  Nie jedna para chciałaby spędzić wieczór w takim miejscu. Sama bym tam chętnie wróciła i napawała oczy i serce tym malowniczym widokiem.

Najbardziej romantyczne miejsca w Chorwacji

Wzgórze Srđ w Dubrovniku

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *