Chorwacja

CHORWACJA – SPORTOWY RAJ DLA WSZYSTKICH OSÓB LUBIĄCYCH AKTYWNOŚĆ

Osoby odwiedzające Chorwację coraz częściej szukają aktywnych form odpoczynku. Z roku na rok przybywa turystów, którzy poprzez sport i rekreację doświadczają piękna Chorwacji i poznają jej ukryte uroki.
Ten piękny kraj ma do zaoferowania szeroki wachlarz aktywności począwszy od raftingu na wzburzonych górskich rzekach Mrežnica czy Kupa do wędrówek na łonie dzikiej, zjawiskowej przyrody pośród ośmiu chorwackich parków narodowych. 

Chorwacja
jest miejscem zachwycającym bogactwem dziedzictwa kulturowego. Tutaj historia doskonale łączy się z młodzieńczym duchem i energią, dlatego to doskonały wybór dla osób poszukujących różnorodności. Zapierające dech w piersiach naturalne piękno, nieskończenie długa linia brzegowa, urozmaicona oferta gastronomiczna, przygoda, sport i wellness – można cieszyć się tym wszystkim przez cały rok!


Oto najlepsze pomysły na następną, niezapomnianą podróż do Chorwacji

Wędrówka po Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich oferuje trasy spacerowe o różnym stopniu trudności. Dzięki podwyższonym platformom goście tego wyjątkowego miejsca mogą napawać się widokiem 16 turkusowych jezior krasowych połączonych ze sobą 90 wodospadami. Miłośnicy bardziej ekstremalnych doznań mogą wziąć udział w odbywającym się w czerwcu Maratonie Plitwickim, uznawanym za jeden z najpiękniejszych biegów przełajowych na świecie.

Rafting, wioślarstwo, żeglarstwo

Chorwacja jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród miłośników raftingu ujarzmiających tzw. „białą wodę”. Fani adrenaliny mogą spłynąć wzdłuż rwących górskich rzek Mrežnica, Dobra, Kupa, Korana, Una, Zrmanja czy Cetina. Spływ kajakowy wzdłuż wybrzeża Adriatyku lub pośród wysepek Archipelagu Kornati jest nieco spokojniejszym, jednak nie mniej satysfakcjonującym doświadczeniem, zwłaszcza gdy w każdej chwili można zafundować sobie przerwę na dzikiej plaży lub skoczyć z klifu wprost do ciepłych wód Adriatyku. Wedle magazynu National Geographic Chorwacja jest najbardziej pożądanym kierunkiem i celem wypraw kajakowych – to idealna okazja, by poznać ją od zupełnie nowej strony.

Idealnym i bardzo wygodnym sposobem na odkrywanie piękna 1200 chorwackich wysp jest czarter jachtu – niezwykle popularna i przystępna formuła dla amatorów. Z kolei na profesjonalistów i wytrawnych żeglarzy czekają renomowane regaty organizowane w Splicie i na wyspie Vis – te na Visie to najdłuższe i najbardziej wymagające chorwackie regaty żeglarskie, w których biorą udział załogi chorwackie i europejskie.

Rowerem po Magistrali Adriatyckiej (Jadranska magistrala)

Bez względu na to, czy lubisz kolarstwo szosowe, czy wolisz jeździć rekreacyjnie w poszukiwaniu lokalnych przysmaków (np. pršut i sir popijany szklaneczką wina Malvazija), chorwackie trasy są warte grzechu. Kraj ten buduje również swoją pozycję na arenie kolarstwa zawodowego, inwestując w cieszący się coraz większym uznaniem wyścig The Tour of Croatia.

W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie – od wizyty w urokliwym Dubrowniku (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), żeglowania pomiędzy wyspami w okolicy Splitu, poszukiwań trufli na Istrii, przez paralotniarstwo nad Jeziorami Plitwickimi i zwiedzanie uroczych zakamarków Zagrzebia, po obserwowanie ptaków w Parku Krajobrazowym Kopački rit, imprezowanie nocą na plaży Zrće w Novalji lub odpoczynek z rodziną na plaży Zlatni Rat.

Tekst powstał przy współpracy z Narodowym Ośrodkiem Informacji Turystycznej Republiki ChorwacjiChorwacj_pełna_zycia

One Reply to “CHORWACJA – SPORTOWY RAJ DLA WSZYSTKICH OSÓB LUBIĄCYCH AKTYWNOŚĆ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *