BOLSKA SZKOŁA – BUDYNEK I HISTORIA NAUCZANIA

Bolska szkoła położona jest w centrum miejscowości i należy do głównej placówki edukacyjnej w miasteczku. Budynek szkoły mieści w sobie klasy gimnazjalne oraz klasy o wykształceniu średnim i zawodowym.
Popularnym kierunkiem w klasach średnich jest gastronomia i turystyka co wiąże się z późniejszymi zapotrzebowaniem na takie wykształcenie. Wzmianka o pierwszym nauczaniu w miejscowości pada na rok 1810. Początkowo klasy dzielone były na męskie 1857 rok, oraz żeńskie zapoczątkowane w 1870 roku.

Cały budynek szkoły pochodzi z 1903 roku. W dolnej części budynku znajduje się miejscowa winiarnia w której przez kilka lat leżakują wytrawne wina. W okresie letnim winiarnia zostaje otwarta i jest możliwość skosztowania trunku prosto z beczki. W sumie to nie wiem czy mogłabym się uczyć gdybym wiedziała, że pode mną jest taki skład wina, w dodatku te zapachy i opary alkoholowe 😉 Część tarasu szkolnego podczas wakacji również wykorzystywana jest do innych celów. Skalinada (moim zdaniem najlepsza pizzeria w Bolu) zajmuje przestrzeń szkolnego tarasu na swoją restaurację. Jak widać szkoła nie jedno ma imię 🙂

Bolska szkoła

Bolska szkoła

Bolska szkoła

Bolska szkoła

Bolska szkołaSzkoła w Bolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *