Największe festiwale muzyczne w Chorwacji

NAJWIĘKSZE FESTIWALE MUZYCZNE W CHORWACJI 2016

Słońce, plaża, zabawa, imprezy, muzyka, taniec! Tak zapowiada się tegoroczne lato w Chorwacji. To właśnie w tym pięknym kraju odbędą się największe wydarzenia muzyczne na skalę całej Europy. Festiwale muzyczne w Chorwacji z roku na rok stają się bardziej popularne oraz doceniane na całym świecie.

Na festiwalach pojawiają się największe gwiazdy muzyki, którzy swoimi występami rozpalają publikę do czerwoności. W tym roku w Chorwacji zorganizowanych będzie ponad 30 festiwali, które odbędą się przede wszystkich w malowniczym regionie Dalmacji. Wszyscy uczestnicy muzycznych wydarzeń, będą mogli dokonać wcześniejszego zakwaterowania w prywatnych apartamentach, kempingach czy specjalnie z tej okazji przygotowanych placach namiotowych.

 

Lato 2016 – największe festiwale muzyczne w Chorwacji:

1. Big Beach Spring Break Croatia – Novalja 25 – 28 maja

Już za kilka dni, po raz szósty, ruszy festiwal Spring Break Croatia. Miłośników gorącej zabawy przywita egzotyczna sceneria, oraz dawka głośnej muzyki. Na scenie klubu Papaya pojawi się DJ Dey, Tom Swoon, Sick Individuals oraz Harrison.
Szczegółowe informacje o festiwalu znajdziecie tutaj.

 
Festiwal Zrce Spring Break Croatia

2. INmusic Festival – Zagrzeb 20 – 22 czerwca

Jeden z większych festiwali odbywających się w Chorwacji pod gołym niebem. Cała impreza organizowana jest nad jeziorem Jarun położonym na obrzeżach miasta. Festiwal w Zagrzebiu to mieszanka różnorodnych gatunków i stylów muzycznych. Rock, pop, dance, soul… każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Więcej informacji tutaj.

3. Summer Sensual Days – Rovinj 22 – 27 czerwca

Gorące rytmy – salsa, bachata, kizomba. Kocie i zmysłowe ruchy tancerek przyodzianych w skąpe i seksowne stroje. Przystojni tancerze i porywająca do tańca muzyka. Do tego niepowtarzalny klimat nadmorskiej miejscowości. Zobaczcie sami na poniższym filmiku, co działo się w ubiegłym roku.
Informacje o wydarzeniu muzycznym Summer Sensual Days znajdziecie tutaj.


Festiwal Sammer Sensual Days

4. Hideout Festival – Novalja 26 – 30 czerwca

Na festiwalu dominuje przede wszystkim muzyka elektroniczna. Festiwal potrwa pięć dni, na scenie pojawi się ponad 100 DJ-ów oraz wielu artystów w tym Dusky, Gorgon City, Jackmaster, Patrick Topping, The Black Madonna. Cudowna atmosfera, piękna i malownicza lokalizacja, słońce, plaża, oraz duża dawka dobrej zabawy – to wszystko czeka na uczestników festiwalu w Novalja.
Dla zainteresowanych, więcej informacji tutaj.

5. Love International – Tisno od 29 czerwca do 6 lipca

Już sama lokalizacja zachęca do wzięcia udziału w festiwalu Love International. Urocza zatoka pomiędzy delikatnymi wzgórzami, krystalicznie czysta woda oraz piaszczysta plaża. Dla wszystkich wystąpi Alex Boman, Dixon, Job Jobse, Motor City, Solar, Wolf Music oraz cała lista innych wykonawców.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

6. Fresh Island – Wyspa Pag 12 – 14 lipca

Niezapomniane trzy dni hip – hopu oraz muzyki R&B. Festiwal jest jednym z główniejszych wydarzeń muzycznych w Europie jeśli chodzi o muzykę hip – hop. To tutaj pojawią się wielkie gwiazdy muzyki tego gatunku – Chris Brown, DJ Premier, Big Narstine, Kehlani, Wiz Khalifa, Tom Westwood, Shakka, Chip, Logan Sama, Statik Selektah i inni.
Szczegółowe informacje o festiwalu znajdziecie tutaj.

Największe festiwale muzyczne w ChorwacjiFresh Island (fot. źródło: fresh-island.org)

7. Ultra Europe – Split 15 – 17 lipca

Spektakularny festiwal odbywający się w jednym z najpiękniejszych miast Dalmacji – Splicie. Przez trzy dni festiwal odbywa się na stadionie piłkarskim Poljud, a następnie rusza w drogę i przenosi się na wyspy Brač, Hvar oraz Vis. Rok temu na festiwalu uczestniczyło ponad 150 tysięcy gości z różnych stron świata. To tutaj wystąpią największe gwiazdy muzyki dance w tym – David Guetta, Umek, DJ Snace, Martin Garrix. Dobrych wrażeń na pewno nie zabraknie.
Więcej informacji o festiwalu Ultra Europe znajdziecie tutaj.

8. Soundwave – Tisno 4 – 8 sierpnia

Impreza z niesamowitą mieszanką muzyki. Hip – hop, soul, funk, reggae, jazz. Festiwal pełen dźwięków i rozrywki dla każdego maniaka imprez w plenerze. Wystąpią między innymi  Calibre, Riot Jazz, Romare, Sarah Williams White, Shanty. Poza tym na festiwalu pojawią się artyści uliczni, którzy swoimi muralami przekształcą stare budynki w piękne dzieła sztuki.
Wszelkie informacje o imprezie znajdziecie tutaj.

9. Dimensions Festival – Pula 25 – 28 sierpnia

Wyjątkowy, podziemny festiwal odbywający się w korytarzach komnat starego fortu. Oprócz imprezy w komnatach, cześć festiwalu przeniesie się też na obszar pobliskich plaż. Uczestnicy festiwalu będą się bawić przy różnych gatunkach muzyki – jazz, house, techno, soul, funk, disco, drum & bass oraz muzyce elektronicznej. Niezapomnianych muzycznych wrażeń dostarczą wszystkim Massive Attack, Marcel Dettmann, Daniel Avery, Tama Sumo, Zenker Brothers i wielu innych wykonawców.
Informacje o Dimensions Festival znajdziecie tutaj.

10. Outlook Festival – Pula od 31 sierpnia do 4 września

Festiwal łączący muzykę klasyczną z nowoczesnym brzmieniem. Dominuje tutaj solidna dawka bassu, która przeplata się z dźwiękami house i techno. Outlook Festival odbywa się na plaży nieopodal miasta Pula.
Informacje o festiwalu znajdziecie tutaj.

Gotowi na wakacyjne szaleństwa? 🙂 Będzie się działo!
Informacje o wszystkich festiwalach muzycznych jakie odbędą się w Chorwacji w roku 2016 znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *