Żeby wakacje w Chorwacji nie były udręką tylko wspaniałym czasem, powinniśmy dobrze zaplanować swój wyjazd. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, żeby w naszej walizce znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy, które na miejscu mogą okazać się wręcz niezastąpione. Co więc powinniśmy zabrać na wyjazd do Chorwacji?

 

Oto moja lista niezbędników:

Kremy z filtrami. Bez nich nie mamy co ruszać się z domu. Chorwackie słońce nie daje o sobie zapomnieć nawet w późnych godzinach popołudniowych. Przed każdym wyjściem na plażę czy też spacer należy posmarować całe ciało mocnym filtrem i czynność tą powtarzać kilka razy w ciągu dnia.

Ochronne okrycie głowy. Przewiewna czapeczka z daszkiem bądź też kapelusz szczególnie przydadzą się w środku południa. Uchroni to nas przed późniejszym bólem głowy czy też udarem słońca.

Obuwie do kąpieli. W Chorwacji znajdują się czyste plaże z delikatnym zejściem do morza jak i również takie na których znaleźć możemy jeżowce a zejście do wody jest skaliste. Przyda nam się wtedy obuwie przystosowane do kąpieli morskich. Dzięki temu unikniemy ukłuć i otarć na stopach.

Tabletki od bólu. Wszelkie apteczne artykuły w Chorwacji są o wiele droższe niż w Polsce. Przed wyjazdem warto do swojej walizki spakować środki od bólu, które w razie potrzeby będziemy mieć pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *