Niebieska Chorwacja

Niebieska Chorwacja – życie w kolorze blue

Przeglądając ostatnio zdjęcia, jakie zrobiłam przez wszystkie lata jeżdżąc na wakacje do Chorwacji zauważyłam, że większość z nich łączy jedna cecha – a mianowicie kolor niebieski!
Pomijając oczywisty element „niebieskiego” krajobrazu wybrzeża Chorwacji jakim jest Adriatyk to i tak w mojej kolekcji znalazło się trochę zdjęć przedstawiających coś niebieskiego. Takim właśnie sposobem wpadłam na pomysł przedstawienia Wam małej galerii – Niebieska Chorwacja.

Mi kolor niebieski kojarzy się przede wszystkim z morzem, niebem oraz otwartą przestrzenią. Czyli wszystkim tym czego w Chorwacji jest pod dostatkiem.
Otaczanie się kolorem niebieskim pozytywnie wpływa na nasze zdrowie! Niebieski bowiem działa przeciwzapalnie, hamuje stany zapalne, a także ma właściwości znieczulające. Kolor niebieski pobudza też do twórczego i kreatywnego myślenia. Do życia człowieka natomiast wnosi spokój, pozytywną energię i radość.
Teraz już wszystko jasne dlaczego mieszkańcy Dalmacji są zawsze uśmiechnięci, pełni radości i energii. To wszystko za sprawą koloru niebieskiego! 😉
Nie pozostaje więc nic innego jak oglądanie zdjęć „Niebieska Chorwacja” – najlepiej codziennie. Pozytywna energia na każdy dzień gwarantowana!

Niebieska ChorwacjaChorwacka przyroda

Niebieska ChorwacjaMała łódka

Niebieska ChorwacjaŁaweczki znajdujące się w mieście Hvar

Niebieska ChorwacjaSporty wodne

Niebieska ChorwacjaNumer chorwackiego domu

Niebieska ChorwacjaProm

Niebieska ChorwacjaMiejscowe auto

Niebieska ChorwacjaSkoki do wody

Niebieska ChorwacjaChorwacki kot

Niebieska ChorwacjaKwitnący rozmaryn

Niebieska ChorwacjaDom w Bolu

Niebieska ChorwacjaMiejscowy napis na kamieniach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × four =

Top