kamyki_szczescia

Kamyki szczęścia – znajdziesz je tylko na Zlatnim Racie!

Będąc nad morzem w Polsce zawsze szukałam kolorowych bursztynów. Jak już jakiegoś znalazłam to mówiłam, że mam szczęście. Niestety rzadko mi się to udawało.
Nad tutejszym morzem, a raczej na plaży Zlatni Rat znajdują się małe kamyki szczęścia. Ukryte są wśród innych plażowych kamieni i na pierwszy rzut oka niczym się od nich nie różnią. Jedyny znak rozpoznawszy to ślad spirali na ich środkowej części.

Trzeba mieć dobry wzrok i trochę cierpliwości żeby stać się posiadaczem takiego kamyka. Muszę przyznać, że wierzę w ich moc szczęścia. Kiedy byłam po raz pierwszy w Chorwacji udało mi się znaleźć 2 takie kamyki. Od razu pomyślałam życzenie, które po kilku latach się spełniło 🙂 Później co roku odnajdywałam kolejnego i takim sposobem zrobiła mi się mała kolekcja kamyków szczęścia. Zauważyłam, że kamyki stały się też dobrym sposobem na tutejszy biznes.

W sklepach z pamiątkami można kupić biżuterię – pierścionki, bransoletki, korale zrobione z kamyków szczęścia. Ale ja uważam, że szczęścia się nie kupi, trzeba je samemu znaleźć!Kamyki szczęścia

Kamyki szczęścia znalezione na Zlatnim Racie

2 Replies to “Kamyki szczęścia – znajdziesz je tylko na Zlatnim Racie!”

    1. Raczej ciężko je zdobyć. Trzeba je samemu znaleźć na plaży Zlatni Rat 🙂 Można tez kogoś poprosić o kupienie pamiątki z takim kamyczkiem (ale nie ma się wtedy gwarancji, że kamyk jest prawdziwy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − twelve =