Bol

Bol – urocze miasteczko na wyspie Brač

Na wstępie kilka podstawowych informacji o miejscowości, w której spędzę dłuższy czas przebywając w Chorwacji. Bol – jedna z najstarszych miejscowości leżących na wybrzeżu wyspy Brač.
Miasteczko to znajduje się w południowej części wyspy i zaliczane jest do jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości na wyspie. Słynie z pięknych plaż, spośród której najbardziej znaną jest Zlatni Rat.
Plaża ta kształtem przypomina róg, który pod wpływem wiatru i fal potrafi zmieniać swój kształt. Bol leży u podnóży gór Bolska Kruna gdzie Vidova Gora (778 m n. p. m.) jest najwyższym szczytem wysp Chorwackich.

Dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku miasto przygotowanych ma 25 kortów tenisowych na których w okresie wiosenno – letnim odbywane są rozgrywki regionalne jak i również Europejskie, boisk do gry w piłkę nożną oraz piłkę siatkową. Spośród sportów wodnych duże powodzenie ma windsurfing, nurkowanie i piłka plażowa. Każdy początkujący swoich sił pływania na desce lub nurkowania skorzystać może z prywatnych szkół znajdujących się przy plaży.
Wszystkim chętnym zwiedzania wyspy, Bol oferuje przejażdżki rowerowe wzdłuż całego wybrzeża. Jeśli nie posiadamy swojego roweru skorzystać możemy z miejscowej wypożyczalni, która dysponuje rowerami zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Co do miejscowych zabytków warto zobaczyć klasztor Dominikanów oraz Kuća u kući – czyli dom w domu. Więcej o ciekawych miejscach w Bolu przeczytanie w nowym wpisie „Co warto zwiedzić w Bolu„.

BolWidok na port w Bolu

BolKlasztor Ojców Dominikanów

BolPopularna plaża Zlatni Rat

Bol

Bol – panorama miasta z portu

Bol

Bol – panorama miasta o poranku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + seven =

Top